Dotaz z poradny

I-LEKARNA: Dobrý deň. Potrebovala by som poradiť s akné. Už dlhé roky mám problémi s akné a nič mi nepomáha (žiadna kozmetika). Prosím poraďte mi niečo čo by ma zbavilo akné čo najrýchlejšie a čo najdlhši. ďakujem

Odpověď

Dobrý den,

nepomáhá-li Vám žádný z volně prodejných kosmetických přípravků doporučuji návštěvu lékaře (dermatologa, který doporučí vhodou léčbu). Existují různé formy akné a není vždy snadné zvolit správnou léčbu. Kromě lokální léčby je důležitá i změna životosprávy, je řada potravin, které stav akné zhoršují, jedná se např. o čokoládové výrobky, kakao, kofein, tučná jídla a pod. Těmto potravinám je třeba se vyhýbat.  

Proto kromě zevního hojení akné doporučuji užívání i některých přípravků k vnitřnímu užití, zlepšující stav akné působením zevnitř. Z přírodních přípravků doporučuji  DR. POPOV Akné čaj 20x 1.5g, na detoxikaci a pročištění organismu je také vhodný např. Natrodale OSTROPESTŘEC cps 60, APOTHEKE ostropestřec mariánský 20x 1,5g, Walmark DENOXINAL tbl 60.
Přípravek určený přímo k léčbě akné s antioxidačními vlastnostmi je např. Bioaktivní Acno tbl 60
Lokální přípravky doporučuji hledat v této kategorii: Problematická a mastná pleť, akné

O pleť je důležité pravidelně pečovat - čistit a hydratovat, nepoužívat mastnou kosmetiku, používat speciální mýdla (A-SUN ichtamolové mýdlo 7% 100g, Cutosan).
Dále je řada fyzikálních metod, které jsou vhodné při léčbě akné - fototerapie a biolampy. Jedná li se však o hormonální problém, bude výběr léčby zcela jiný.

V případě dalších dotazů se na nás můžete kdykoliv obrátit, rádi Vám odpovíme.

S pozdravem

Klára VOJKŮVKOVÁ, farmaceutický asistent
Poradna on-line
www.DocSimon.cz

další dotazy...

Tuto poradnu on-line provozuje společnost ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s.