Dotaz z poradny

I-LEKARNA: Dobrý den, ráda bych se zeptala, zda mohu své dceři, které je nyní 3,5roku (ale váhou a výškou odpovídá spíše 5ti letému dítěti) dávat jednou denně tobolku PROBIO-FIXU. Bere Orfiril long 150mg,2x denně. Od září, kdy nastoupila do školky neustále bojujeme s rýmou a známá zdravotní sestra mi doporučila právě probio-fix. Mohu ho užívat i já, když jsem ve 12tt? Moc děkuji.

Odpověď

Dobrý den,

jedná se o přípravek obsahující živé probiotické kultury, které se přirozeně vyskytují v některých sýrech, mléčných výrobcích a kvasných produktech. Tyto bakterie jsou součástí přirozené střevní mikroflóry, která může být narušena různými infekcemi, užíváním antibiotik apod. Vyrovnání této přirozené mikroflóry má příznivý vliv na imunitní systém, aktivací buněk imunitního systému, a kromě toho dokáží také odstraňovat patogeny ze střev. Výsledkem je, pozastavení zánětlivých reakcí střev a mimo jiné i pokles alergických reakcí. Tento přípravek je určen dětem od tří let, mají-li problémy s polykáním je možné kapsličky otevřít a přimíchat do jiné potravy. Pro těhotné je tento přípravek také vhodný. 

Doporučené dávkováni: 1-3 tobolky denně. Při dlouhodobém užívání jako prevence stále se vracejících onemocnění se doporučuje užívat 1 tobolku denně, nejlépe před jídlem.
 
V případě dalších dotazů se na nás můžete kdykoliv obrátit, rádi Vám odpovíme.

S pozdravem

Klára VOJKŮVKOVÁ, farmaceutický asistent
Poradna on-line
www.DocSimon.cz

další dotazy...

Tuto poradnu on-line provozuje společnost ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s.