Dotaz z poradny

DocSimon: Dobrý deň, mám 31 rokov a trpím kŕčovými žilami.Pravú nohu som mal operovanú už dvakrát...Prvýkrát ako 17-ročný,druhýkrát ako 30 ročny.Začiatkom budúceho roku ma čaká operácia aj ľavej dolnej končatiny.Keďže krčové žily spôsobujú svrbenie končatín,tak to postihlo aj mňa na ľavej nohe.Bolo to nevydržatelné a na určitom mieste som si nohu do rozškrabal a zostala mi tam modro-fialová krvná podliatina s malými chrastami na povrchu.Na odstránenie som vyskúšal lioton gel 100 000,ale nepomohlo.Čo by ste mi vy odporučili???Za užitočnú radu Vám zo srdca ďakujem.

Odpověď

Dobrý den,

přípravky používané k terapii chronické žilní nedostatečnosti se nazývají venofarmaka. Zvyšují žilní tonus, posilují cévní stěny, mají mírný protizánětlivý a antitrombotický efekt. Vlivem užívání dochází ke zmenšování otoků, zmírňuje se nebo zcela mizí pocit tlaku a těžkých nohou, zlepšuje se žilní návrat a místní prokrvení okolních tkání.
Na odstarnění podlitiny vyžkoušejte např. HIRUDOID FORTE gél 40g, HEPARIN AL 30000 gél 100g, VENORUTON gél 40g 2%VIATROMB FORTE Spray Gél 25g.
Aplikaci vnějších přípravků můžete podpořit užíváním tablet, které také odstraňují pocit únavy, napětí, svědění, otoky a bolesti nohou - např. CILKANOL cps 30x 300mg, VENORUTON FORTE tbl 60x 500mg, DETRALEX tbl 30x 500mg (na lékařský předpis).

V případě dalších dotazů se na nás můžete kdykoliv obrátit, rádi Vám odpovíme.

S pozdravem

Tereza BENÍŠKOVÁ,
Poradna on-line
www.DocSimon.cz

další dotazy...

Tuto poradnu on-line provozuje společnost ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s.