Dotaz z poradny

DocSimon: Dobry den. Uzivam Xanax SR 2X denne 0,5 mg Chcela by som sa opytat, ci mozem pri bolestiach hlavy uzit aj Paralen 500. Nemoze to mat nejaky nepriaznivy ucinok? Dakujem

Odpověď

Dobrý den,

přípravek XANAX SR tbl 30x 2mg obsahuje léčivou látku alprazolam, sloučeninu patřící do skupiny benzodiazepinů. Alprazolam účinkuje jako anxiolytikum a antidepresivum (lék působící proti stavům úzkosti, navozující pocity uvolnění a uklidnění a působící proti depresím).
Benzodiazepiny prohlubují útlum funkcí centrálního nervového systému, jsou–li podávány současně s psychotropními léky (léky ovlivňující duševní činnost), antikonvulzivy (léky proti křečím), antihistaminiky (léky proti alergiím), alkoholem a s dalšími látkami s účinkem na CNS. Z tohoto důvodu není kombinace výše zmiňovaných léků a alkoholu doporučována a je třeba se jí vyhýbat.
Xanax můžete s PARALEN tbl 10x 500mg užívat. Tyto přípravky se neovlivňují. Upozorňuji, že Xanax může ovlivňovat účinek perorální antikoncepce nebo některých antibiotik (erytromycin a klaritromycin).

V případě dalších dotazů se na nás můžete kdykoliv obrátit, rádi Vám odpovíme.

S pozdravem

Tereza BENÍŠKOVÁ
Poradna on-line
www.DocSimon.cz

další dotazy...

Tuto poradnu on-line provozuje společnost ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s.