Dotaz z poradny

DocSimon: Problém z chrápaním pri žene 37ročnej od 28rokou zistené alergie na prach vlhkosť ako aj pliesne či citrusové plody no po2rokou aktívnej liečby sa skončila medikamentózna liečba bez večších problémou len ťažkého dýchania do schodou či kopca. Prosím o radu ako postupovať či aký najlepší liek použiť bez návštev lekára. Dakujem.

Odpověď

Dobrý den,

předem upozorňuji, že určit přesnou diagnózu na dálku je velmi obtížné. Vaše problémy mohou být spojené a astmatem. Doporučuji konzultovat s lékařem.
Astma se projevuje souborem příznaků, z nichž nejzávažnější je dušnost, zejména ztížený výdech s příznakem hvízdavého dýchání. Časté jsou noční dušnosti, dušnosti při nebo po tělesné námaze (chůze do schodů, do kopce,...), dráždivý chronický kašel, opakující se záněty průdušek.
Mezi primární příčiny astmatu patří zejména alergie. Hlavními vyvolavateli astmatu na alergickéma podkladě jsou: roztoči, pylová zrna trav, plevelů a stromů, částice z kůže a srsti koček, psů a jiných zvířat, potraviny.

Léky pro léčbu astmatu dělíme do dvou skupin. Jedná se o léky úlevové a léky s protizánětlivou aktivitou. Úlevovým lékům se říká také „záchranné“ a slouží k zastavení astmatického záchvatu. Jejich účinek nastupuje rychleji a většina z nich má krátkou dobu účinnosti. Léky kontrolující astma – tzv. léky preventivní, protizánětlivé – se užívají pravidelně a dlouhodobě každý den i v době,kdy astmatik nemá obtíže. Chrání dýchací cesty, hojí zánět a brání vzniku a opakování dušnosti a dalších záchvatů. Léky určené k léčbě astmatu se podávají především inhalačně. Výdej těchto léků je ale vázán na lékařský předpis.

Na noční chrápání můžete vyzkoušet VOLNÝ DECH nosné pásky pre NORMÁLNU pleť 10ks - pásky rozevírají nosní cesty, a tím umožňují lepší dýchání, zlepšují průchodnost nosu a omezují chrápání. SILENCE sprej do krku proti chrápaniu 50ml - obsažené látky zvlhčují tkáň v hrdle a vytvářejí na ní speciální "film", díky němuž dochází k redukci chrápání.

V případě dalších dotazů se na nás můžete kdykoliv obrátit, rádi Vám odpovíme.

S pozdravem

Tereza BENÍŠKOVÁ
Poradna on-line
www.DocSimon.cz

další dotazy...

Tuto poradnu on-line provozuje společnost ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s.