Dotaz z poradny

Dobrý deň, pred dvoma rokmi sa mi spravili na lícach hnedé škvrny. Kúpujem si z biodermi krém na prekrytie s ÚV faktorom 50+ , ale problém to nerieši, len to trošku prekryje. Prosím o radu, čo by mi pomohlo. Pleť mám tmavšiu, nikdy som nemala problém s fľakmi.

Odpověď

Dobrý den,

základním pravidlem při léčbě/eliminaci pigmentových skvrn je zamezit slunečnímu záření, aby na kůži působilo. Měla byste proto používat krémy s ochranným filtrem 30 a více. A to nejen v létě, ale celý rok. Také se doporučuje používat trvale ochranných prostředek s UV filtrem jako podkladový krém pod make-up, make-up s ochranným filtrem a případně ještě pudr s ochranným filtrem.

Vlastní léčba/eliminace pigmentových skvrn na obličeji pak zahrnuje použití bělicích prostředků, chemického peelingu a laserů nebo intenzivního pulzního světla (IPL) nebo jejich kombinace. Nejlepší způsob léčby vybere kožní lékař, který také doporučí nejvhodnější ochranný krém. Léčba se provádí v období podzimu až jara, nikoli v létě a trvá obvykle dlouhou dobu.


Na hnědé a tmavé pigmentové skvrny můžete vyzkoušet např. DUCRAY Melascreen depigmentant intenzivní péče proti pigmentovým skvrnám 30ml. Přípravek obsahuje koncentrovanou kyselinu azelaovou a kyselinu glykolovou. Kyselina azelaová má silné depigmentační účinky. Kyselina glykolová odstraňuje kožní odumřelé buňky. Přípravek se aplikuje na postižená místa 2x denně po dobu minimálně 3 měsíců.

Další možné přípravky:
FC Pigmentoceutical emulze na pigmentové skvrny 30ml
NEOSTRATA Pigment Lightening Gel 40g
La Roche-Posay BIOMEDIC PIGMENT CONTROL sérum 30ml
MELANIL krém 50ml
ISIS Glyco-A krém 30ml
Bioderma WHITE OBJECTIVE depigmentační krém 30ml 

V případě dalších dotazů se na nás můžete kdykoliv obrátit, rádi Vám odpovíme.

S pozdravem

Tereza BENÍŠKOVÁ
Poradna on-line
www.DocSimon.cz

další dotazy...

Tuto poradnu on-line provozuje společnost ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s.