Dotaz z poradny

Dobrý den, prosím o radu,čím lze nahradit Migraeflux orange N, který se už nevyrábí.

Odpověď

Dobrý den,

v současné době není na trhu žádná náhrada tohoto léku. Migraeflux obsahoval 500mg paracetamolu a 12,5mg dimenhydrinatu. Paracetamol je obsažen např. v PARALEN tbl 12x 500mg, PANADOL tbl 12x 500mg. Druhá účinná látka (působící proti zvracení) je obsažena pouze v přípravcích, jejichž výdej je možný pouze na lékařský předpis (např. Arlevert).

Na migrénu lze bez receptu použít např. MIGRALGIN tbl 20 nebo APO-IBUPROFEN Rapid cps 10x 400mg.

Silnější léky (např. Sumigra, Cinie, Rosemig) jsou na lékařský předpis.

V případě dalších dotazů se na nás můžete kdykoliv obrátit, rádi Vám odpovíme.

S pozdravem

Tereza BENÍŠKOVÁ
Poradna on-line
www.DocSimon.cz

další dotazy...

Tuto poradnu on-line provozuje společnost ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s.