EREKTILNÍ DYSFUNKCE - PORUCHY POTENCE

Příčiny onemocnění

Porucha erekce, nebo- li erektilní dysfunkce, je charakterizována jako neschopnost dosáhnout nebo udržet erekci dostatečnou pro realizaci pohlavního styku. Při erekci dochází vlivem složitých fyziologických mechanismů k rozšíření cév v penisu, které zajišťují krevní zásobení pohlavního údu. Topořivá (kavernózní) tělesa penisu se tímto naplní krví a způsobí ztopoření penisu – erekci.

Erektilní dysfunkce postihuje jen v České republice 500 až 800 tisíc mužů a každoročně do této skupiny přibývá až 40 tisíc mužů. Statistiky uvádějí, že potíže s erekcí má každý druhý muž ve věku nad 35 let.

Toto onemocnění je ovlivňováno i nesprávným životním stylem. Kouření, nadbytečná konzumace alkoholu či drog, nedostatek fyzické aktivity, nesprávné stravovací návyky, obezita a stres jsou hlavní faktory, které k rozvoji erektilní dysfunkce přispívají. Rovněž některá celková onemocnění, jako cukrovka, neuropatie či kardiovaskulární choroby mohou postupně vést k poruchám erekce. Pokud se u pacienta objeví problémy s erekcí, vždy je zapotřebí pátrat po příčině a pokud možno ji léčit. 

Léčba erektilní dysfunkce

Léčba erektilní dysfunkce není jednoduchá a vyžaduje vždy komplexní přístup:

Aplikace penilních protéz - tento složitý chirurgický zákrok představuje poslední a nejradikálnější možnost terapie erektilní dysfunkce.Volně prodejné přípravky k podpoře erekce

Obsahují látky, které mají účinek a afrodisiakální (zvětšují sexuální touhu), zvyšují prokrvení topořivých těles penisu , pomáhají udržovat zdraví prostaty nebo podporují celkovou vitalitu organismu. Mezi takové látky patří zejména:

arginin - aminokyselina, při její metabolizaci se uvolňují látky rozšiřující cévy a podporující tak prokrvení penisu

extrakt z Ginkgo biloba - zlepšuje prokrvenízinek a selen - působí jako ochrana před volnými radikály

kořen ženšenu - podporuje vitalitu organismuPOTENSAN

Přípravek obsahuje extrakty z těchto bylin – řebříček, muškát, skořice, Muira Puama a Smilax officinalis. Zvyšuje chuť k sexu, podporuje vitalitu organismu, zlepšuje schopnost dosažení erekce, napomáhá ženám v dosažení orgasmu. Doporučené dávkování: jednorázové (krátkodobé) použití: 3 až 5 tablet naráz přibližně hodinu před pohlavním stykem, pravidelné (dlouhodobé) použítí: 1 až 2 tablety 2 x denně. Přípravek nesmí užívat děti, těhotné či kojící ženy, vrcholoví sportovci a osoby s kardiovaskulárními chorobami.

CLAVIN

Přípravek obsahuje speciálně galenicky upravenou směs tzv. Clavertin 11, složenou z L-argininu a extraktu škornice šípovité. Clavin je přípravek s okamžitým účinkem, bez ohledu na psychickou či fyzickou kondici a věk. Pomáhá zlepšit nedostatečnou či krátkodobou erekci, zkvalitňuje a zintenzivňuje sexuální prožitek. Doporučené dávkování: 4 tobolky denně naráz, a to 1 až 4 hodiny před předpokládanou sexuální aktivitou. Přípravek lze používat i dlouhodobě, bez větších rizik. Není určen pro děti a ženy.

ŽENŠEN FORTE

Přípravek obsahuje tyto složky: extrakt ženšenu 100 mg, lyofilizovaná mateří kašička 30mg, vitamín E (tokoferol α) 20mg, hořčík 120mg a lecitin 60mg. Přípravek podporuje sexuální, tělesné a psychické funkce. Dodává energii, zvyšuje libido (chuť na sex), podporuje sexuální výkonnost, udržuje cévy propustné a dilatované, posiluje svalstvo a má přímý účinek na nervovou soustavu. Doporučené dávkování: 1 kapsle denně. Přípravek nesmí užívat děti, ženy a osoby citlivé na včelí produkty.

VASOGEN

Bylinný přípravek obsahující extrakty z těchto bylin: čínský skořicovník, kokotice, škornice, česnek, červená malina, americký ženšen, semeno kozince, jinan dvoulaločný atd. Jde o afrodiziakum, které u mužů zabezpečuje dostatečnou erekci a u žen umožňuje dosažení kvalitního a úplného orgasmu. U obou pohlaví zvyšuje libido, zkvalitňuje sexuální život. Doporučené dávkování: asi 1 hodinu po jídle užít jednu tabletu. Účinek nastupuje za 40-60 minut a trvá až 8 hodin. Doba potřebná k opětovné erekci je, po užití 1 tablety Vasogenu, pouhých 10 minut.

KOTVIČNÍK ZEMNÍ (TRIBULUS TERRESTRIS) - afrodiziakum rostlinného původu, výrazně zvyšuje hladinu testosterónu.Téma zpracoval:

Mgr. Marta KŘÍŽKOVÁ, lékárník

Poradna on-line

www.DocSimon.cz

Téma bylo zpracováno bez nároku na úplnost.

Téma bylo zpracováno dle nejlepšího vědomí a svědomí autora na základě dostupných relevantních vědeckých informací.

Tuto poradnu on-line provozuje společnost ČESKÁ LÉKÁRNA HOLDING, a.s.